KFA: Grzejnik aluminiowy czy stalowy? Oto jest pytanie.

 

I choć pytanie jest trudne, odpowiedź nie jest aż tak skomplikowana. Wystarczy poznać zalety grzejników aluminiowych, aby nie mieć żadnych wątpliwości, co wybrać do instalacji centralnego ogrzewania w naszym domu.

Dowiedz się więcej z broszury KFA Amatura: kliknij i przeczytaj.

Z grzejnikiem aluminiowym oszczędzasz!

WODĘ: do napełnienia potrzeba mniej wody niż w grzejniku stalowym – w modelu 10-elementowym zaledwie 3 litry wody

ENERGIĘ: grzejnik aluminiowy jest znacznie lżejszy niż stalowy lub żeliwny o tej samej mocy grzewczej więc szybciej się nagrzewa i oddaje energię cieplną

ŚRODOWISKO NATURALNE: aluminium to surowiec w pełni nadający się recyklingu, można go przetwarzać w nieskończoność. Jest więc ekologiczny.

PIENIĄDZE: cena jest niższa nawet o 50% dla takiego samego rozmiaru grzejnika, a dodatkowo grzejniki aluminiowe są odporne na korozję i ścieranie czyli długowieczne

Wygląd też ma znaczenie

Z pewnością grzejniki aluminiowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości, a to za sprawą kształtu grzejników stalowych, gdzie otwory wyprowadzające powietrze umieszczone są na górze. Jest to wręcz idealne miejsce do gromadzenia się kurzu. Forma jaką mają grzejniki aluminiowe nie generuje tego problemu. Powierzchnie, na których może ukrywać się kurz są stosunkowo niewielkich rozmiarów i łatwo je wyczyścić.

Dzięki dostępności różnych kolorów, grzejnik aluminiowy łatwo można dopasować do projektu pomieszczenia. Klasyczny biały grzejnik sprawdzi się w wielu wnętrzach, pasuje do różnych materiałów. Wersja grafitowa marki KFA Armatura, o ciekawej fakturze to dobry wybór do wnętrz loftowych, natomiast czarny model tej marki będzie idealny do projektów nowoczesnych.

 

ARMATURA KRAKÓW SA
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków

www.kfa.pl