FERRO: Bądź eko pod prysznicem

 

Jednym ze sposobów na redukcję zużycia wody w łazience jest rezygnacja z kąpieli w wannie na rzecz prysznica. Producenci armatury sanitarnej wdrażają też innowacyjne rozwiązania w urządzeniach łazienkowych służące zminimalizowaniu zużycia wody bez obniżenia komfortu ich użytkowania, bo przecież wszyscy chcemy, by codzienna toaleta wiązała się z poczuciem wygody i relaksu. Jak można to osiągnąć, pokażemy na przykładzie produktów marki FERRO.

Algeo Square – nowa deszczownia z natryskiem i baterią wannową

Zestawy natryskowe z deszczowniami zupełnie odmieniły myślenie o kąpieli pod prysznicem. Stała się ona nie tylko synonimem szybkiego i oszczędnego sposobu utrzymania higieny. Dziś  pokaźnych rozmiarów deszczownie zapewniają nam także odpoczynek w przyjemnych kroplach, które masują skórę i wpływają kojąco na zmysły.

Wśród nowych propozycji Ferro warto zwrócić uwagę na model Algeo Square. To zestaw prysznicowy, w skład którego wchodzą drążek, rączka prysznicowa, deszczownia i – co ważne – bateria wannowa. To rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w łazience zdecydowano się na wannę przy jednoczesnym postawieniu na komfortową kąpiel pod prysznicem bez montażu kabiny natryskowej. 

Algeo Square wyróżnia kwadratowa głowica deszczowni o boku 30 cm. Metalowy drążek o regulowanej wysokości pozwala dopasować zestaw do wzrostu użytkownika. Wchodząca w skład zestawu rączka prysznicowa posiada 3 rodzaje strumienia: deszcz masaż i mieszany. Gładki wąż prysznicowy gwarantuje bezproblemowe użytkowanie i łatwość czyszczenia. Zarówno deszczownia, jak i rączka natrysku wyposażone są w Ferro Easy Clean System, który zapewnia bezproblemowe usuwanie z nich kamienia wapiennego.

Uzupełniająca zestaw Algeo Square bateria wannowa to model jednouchwytowy montowany na ścianie. Posiada regulator ceramiczny i przełącznik ceramiczny z metalowym uchwytem, który umożliwia bezproblemowe przełączanie funkcji zestawu pomiędzy deszczownię, natrysk i wannę.

 

Szeroki wybór nowych rączek natryskowych Ferro

Rączka prysznicowa to nieodłączny element każdego zestawu prysznicowego, a także baterii wannowej. Dzięki swojej mobilności czyni kąpiel zdecydowanie bardziej komfortową. W wielu przypadkach jest także niezbędna podczas codziennych domowych czynności.

Ferro proponuje kilka nowych rączek natryskowych. Wśród świeżych propozycji znajdziemy modele: Sinus, Sinus Black, Squerto, Squerto Black, Cortessa Black, Cortina Black, Alga, Vigo, Vigo Black i Click. Rączki charakteryzują się różnymi kształtami główki natrysku, możliwością ustawienia rodzajów strumienia (jedno- lub trzyfunkcyjne), a także dostępnością w wykończeniu chrom lub czarny mat. Na uwagę zasługuje model Click, w którym rodzaje strumienia wody zmieniamy przy użyciu przycisku, a nie obracając pierścień wokół główki. Wszystkie nowe rączki natryskowe wyposażono w system Ferro Easy Clean System, dzięki któremu użytkownik łatwo usunie osadzający się kamień wapienny.

 

FERRO Spółka Akcyjna
ul. Przemysłowa 7
32-050 Skawina

ferro.pl