FERRO: Rozdzielacze sanitarne

 

Rozdzielacze sanitarne Ferro występują w wykonaniu belki głównej o rozmiarze 3/4” lub 1” oraz w każdym z rozmiarów w wariancie z 2, 3 lub 4 wyjściami. Kuty korpus rozdzielacza wykonany został w technologii ABT (Advanced Body Technology).

Zastosowano mosiądz CW617N-4MS, który oprócz wysokiej wytrzymałości gwarantuje zgodność z wytycznymi dotyczącymi zawartości ołowiu oraz niklu wg europejskiego projektu 4MS. Dopełnieniem wysokich walorów higienicznych jest brak powłoki niklowej na wewnętrznych powierzchniach mających kontakt z wodą pitną.

Zastosowanie

Rozdzielacze sanitarne są coraz popularniejszą alternatywą dla rozprowadzenia wody użytkowej systemem trójnikowym. Główną zaletą tego rozwiązania jest eliminacja ryzyka związanego z wykonywaniem połączeń rur w miejscach trudnodostępnych, np. w posadzkach lub ścianach, których naprawa w przypadku stwierdzenia wycieku wiąże się z dużymi kosztami. Połączenia rur występują tylko przy rozdzielaczach i punktach poboru wody, co razem z oszczędnością czasu potrzebnego na wykonanie instalacji pozwala zrekompensować koszt zakupu rozdzielacza i dodatkowych metrów rury.

Rozdzielacz wody użytkowej to swego rodzaju „skrzynka bezpieczników”. Wykonując instalację w systemie rozdzielaczowym łączymy każdy punkt poboru (baterie łazienkowe, kuchenne, WC, pralkę, zmywarkę itd.) bezpośrednio z osobnym wyjściem w rozdzielaczu, co zapewnia możliwość odcięcia dowolnego punktu w razie potrzeby, bez konieczności zamykania dopływu w całym mieszkaniu lub budynku.

Kolejną korzyścią wynikającą z zastosowania rozdzielaczy jest wyrównanie ciśnienia we wszystkich punktach. Przy otwarciu przepływu w jednym punkcie, spadek ciśnienia w pozostałych jest o wiele mniejszy niż przy zastosowaniu rozprowadzenia trójnikowego, dzięki czemu niwelowany jest np. uciążliwy efekt niestabilności temperatury wody, najczęściej odczuwany gdy podczas korzystania z prysznica ktoś inny pobiera wodę zimną w innym punkcie instalacji.

Rozdzielacze sanitarne znajdują zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach ale też budownictwie komercyjnym i obiektach użyteczności publicznej – np. w hotelach, akademikach, publicznych toaletach - gdzie dodatkowym atutem jest kontrola nad poszczególnymi wyjściami z miejsca niedostępnego dla użytkowników. W takich przypadkach rozdzielacze sanitarne najczęściej instalowane są przy pionach wody użytkowej i pozwalają na odcięcie przepływu tylko w jednym urządzeniu lub pomieszczeniu, zatem zapewniają niezakłócone działanie pozostałych.

 

FERRO Spółka Akcyjna
ul. Przemysłowa 7
32-050 Skawina

ferro.pl