NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.
15-703 Białystok, Al. Jana Pawła II 57
tel. 85 662 84 90
e-mail: sekretariat@biawar.com.pl

DORADZTWO TECHNICZNE
pompyciepla@biawar.com.pl
tel. 85 662 84 82, 85 662 84 84

SERWIS
serwis.nibe@biawar.com.pl
tel. 85 66 28 491, 85 66 28 441

 

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. wchodzi w skład szwedzkiego koncernu NIBE AB, który zajmuje się ogrzewaniem od 1952 r., a pompami ciepła od ponad 40 lat!

Firma NIBE-BIAWAR dołączyła do rodziny NIBE w 200 roku, stopniowo wprowadzając do oferty odnawialne źródła ciepła, w tym pompy ciepła NIBE. Obecnie Spółka należy do grona liderów sprzedaży pomp ciepła w Polsce.

Naszą wizją jest tworzenie światowej klasy rozwiązań w dziedzinie zrównoważonej energii.

 • 40 lat doświadczenia w produkcji pomp ciepła NIBE!
 • szeroka gama urządzeń i akcesoriów o wysokiej efektywności oraz jakości
 • kompleksowa obsługa oraz wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń
 • ogólnopolska sieć serwisu

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA NIBE SPLIT

Pompy ciepła powietrze/woda typu NIBE SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy jest rozdzielony na dwie jednostki: zewnętrzną NIBE AMS, wyposażoną w inwerterową sprężarkę i wewnętrzną, którą dobiera się w zależności od funkcji systemu. Jednostki połączone są instalacją rurową wypełnioną czynnikiem chłodniczym. Jeżeli system ma pracować wyłącznie na centralne ogrzewanie, jednostkę zewnętrzną AMS łączy się z jednostką wewnętrzną HBS i sterownikiem SMO. W przypadku, gdy pompa ciepła NIBE SPLIT ma ogrzewać budynek i produkować c.w.u., jednostkę zewnętrzną łączy się z kompaktową centralą BA-SVM 10-200/6E oraz BA-SVM 10-200/12E ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. i wbudowanym sterownikiem SMO. Przy wyższym zapotrzebowaniu na c.w.u., jednostkę zewnętrzną należy wyposażyć w jednostkę wewnętrzną HBS i jedną z central VVM lub zewnętrzny zasobnik c.w.u. i sterownik SMO. Przy wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, istnieje możliwość połączenia w układzie kaskadowym maksymalnie 8 jednostek AMS i HBS. Pompy ciepła NIBE SPLIT zapewniają komfort cieplny budynku w okresie letnim dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia aktywnego.

 • funkcje: ogrzewanie, chłodzenie, produkcja ciepłej wody użytkowej
 • SCOP 5,08 (dot. NIBE AMS 20-6, klimat umiarkowany, 35oC)
 • COP 5,42 (dot. NIBE AMS 20-6, przy A7/W35, wg EN 14511)
 • poziom ciśnienia akustycznego od 37 dB(A) (w odległości 2 m, wg EN 11203)
 • modulowana moc grzewcza w zakresie: 2-6 kW (dot. AMS 20-6 i AMS 10-6); 3-8 kW (dot. AMS 10-8); 3-12 kW (dot. AMS 10-12); 4-16 kW (dot. AMS 10-16)
 • możliwość podłączenia rekuperatora NIBE ERS
 • możliwość sterowania przez Internet 
 • klasa energetyczna A+++ (dot. NIBE AMS -6, -16 kW przy temp. zasilania 35oC)

Powietrzne pompy ciepła NIBE gwarantują całoroczny komfort przebywania w budynku, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową. W celu osiągnięcia optymalnego współczynnika efektywności grzewczej/chłodniczej oraz zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów, zostały utworzone specjalne pakiety z powietrznymi pompami ciepła NIBE SPLIT.

PAKIET BASIC SPLIT

Pakiety BASIC SPLIT z powietrznymi pompami ciepła zapewniają aż 58ºC na zasilaniu systemu grzewczego, przy temperaturze na zewnątrz do – 20oC. Podstawowy pakiet BASIC SPLIT składa się z jednostki zewnętrznej AMS, jednostki wewnętrznej (wymiennik) HBS, podstawowego sterownika SMO 20 oraz pompy obiegowej CPD.

Dowiedz się więcej o NIBE SPLIT AMS HBS tutaj

PAKIET COMPACT SPLIT

Pakiety COMPACT obejmują systemy do centralnego ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, przy temperaturze na zewnątrz do – 20oC. W skład pakietu COMPACT SPLIT wchodzi jednostka zewnętrzna AMS oraz kompaktowa centrala wewnętrzna BA-SVM. Centrala BA-SVM wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik wody o pojemności 180l, kocioł elektryczny 9 kW, grupę bezpieczeństwa z zaworem 3 bar, manometrem i odpowietrznikiem automatycznym, naczynie przeponowe, pompę obiegową, 2 zawory trójdrogowe z siłownikami (grzanie/chłodzenie i c.o./c.w.u.) oraz wymiennik (skraplacz/parownik). Kontrolę urządzeń zapewnia wbudowany w BA-SVM sterownik z kolorowym wyświetlaczem.

Dowiedz się więcej o NIBE SPLIT BA-SVM tutaj

Kompletne informacje dotyczące urządzeń NIBE dostępne są na www.nibe.pl

Zapraszamy do obserwowania profilu NIBE na Facebook’u oraz subskrypcji kanału NIBE na YouTube.