NIBE-Biawar Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 57
15-703 Białystok

Kontakt do biura:
Adres e-mail: pompyciepla@biawar.com.pl
Tel.
+ 48 85 662 84 82/80

 

Powietrzne pompy ciepła NIBE gwarantują całoroczny komfort przebywania w budynku, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową. W celu osiągnięcia optymalnego współczynnika efektywności grzewczej/chłodniczej oraz zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów, zostały utworzone specjalne pakiety z powietrznymi pompami ciepła NIBE SPLIT.

 

Pakiety BASIC i COMPACT z pompami ciepła NIBE SPLIT to podstawowe zestawy, które zapewniają aż 58ºC na zasilaniu systemu grzewczego, przy temperaturze zewnętrznej -20ºC. Pakiet BASIC cieszy inwestorów niską ceną, a duży wybór dedykowanych akcesoriów pozwala na rozbudowanie systemu o dodatkowe funkcjonalności. Pakiet COMPACT umożliwia z kolei niezwykle łatwy montaż, dostarczając ciepło lub chłód oraz ciepłą wodę użytkową w kompaktowej centrali wewnętrznej zaprojektowanej na zasadzie „all in one”.

 

Pakiet CZYSTE POWIETRZE zapewnia ogrzewanie i chłodzenie budynku, produkcję c.w.u., a dodatkowo dzięki współpracy pompy ciepła z rekuperatorem spełnia funkcję wentylacji z odzyskiem ciepła. Pakiet DOM BEZ RACHUNKÓW składa się z pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych i zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej przy jednoczesnej produkcji energii elektrycznej ze słońca potrzebnej m.in do zasilania pompy ciepła.

 

 

 

 

PAKIET BASIC SPLIT

Pakiety BASIC SPLIT z powietrznymi pompami ciepła zapewniają aż 58ºC na zasilaniu systemu grzewczego, przy temperaturze na zewnątrz do – 20oC. Podstawowy pakiet BASIC SPLIT składa się z jednostki zewnętrznej AMS, jednostki wewnętrznej (wymiennik) HBS, podstawowego sterownika SMO 20 oraz pompy obiegowej CPD.

PAKIET COMPACT SPLIT

Pakiety COMPACT obejmują systemy do centralnego ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, przy temperaturze na zewnątrz do – 20oC. W skład pakietu COMPACT SPLIT wchodzi jednostka zewnętrzna AMS oraz kompaktowa centrala wewnętrzna BA-SVM. Centrala BA-SVM wyposażona jest w wężownicowy, emaliowany zasobnik wody o pojemności 180l, kocioł elektryczny 9 kW, grupę bezpieczeństwa z zaworem 3 bar, manometrem i odpowietrznikiem automatycznym, naczynie przeponowe, pompę obiegową, 2 zawory trójdrogowe z siłownikami (grzanie/chłodzenie i c.o./c.w.u.) oraz wymiennik (skraplacz/parownik). Kontrolę urządzeń zapewnia wbudowany w BA-SVM sterownik z kolorowym wyświetlaczem.

Dowiedz się więcej o NIBE BA-SVM tutaj.

PAKIET CZYSTE POWIETRZE

Każdy pakiet z powietrzną pompą ciepła NIBE można rozbudować o rekuperator NIBE ERS tworząc pakiet CZYSTE POWIETRZE. Pakiet CZYSTE POWIETRZE zapewnia ogrzewanie i chłodzenie budynku, produkcję c.w.u., a dodatkowo dzięki współpracy pompy ciepła z rekuperatorem spełnia funkcję wentylacji z odzyskiem ciepła przy jednoczesnej filtacji powietrza nawiewanego. Rekuperatory NIBE ERS sterowane są z poziomu sterownika wbudowanego w centrali wewnętrznej BA-SVM/SHK/VVM lub zewnętrznego sterownika SMO 40/SMO S40.  Pracę systemu z pompą ciepła i rekuperatorem NIBE ERS można zdalnie monitorować przez Internet za pomocą aplikacji NIBE Uplink lub witryny nibeuplink.com.

Dowiedz się więcej o rekuperatorach NIBE tutaj.

                             

                                                  

PAKIET DOM BEZ RACHUNKÓW

Każdy pakiet z powietrzną pompą ciepła NIBE można rozbudować o system fotowoltaiczny NIBE PV tworząc pakiet DOM BEZ RACHUNKÓW. Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne NIBE PV Half Cell Full Black o mocy 320 Wp wykorzystują technologię PERC, która zapewnia wyższą wydajność przy wyższych temperaturach i niskim nasłonecznieniu. Wykorzystana technologia Half Cell, czyli dzielenia na pół, zapewnia m.in. wyższą moc wyjściową, lepszą wydajność zależną od temperatury, zmniejszony wpływ zacienienia na wytwarzanie energii i mniejsze ryzyko wystąpienia gorących punktów. Full Black oznacza, że panele NIBE PV mają w pełni czarne wypełnienie i obramowanie, dzięki czemu prezentują się na dachu wyjątkowo estetycznie i elegancko. Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w zestawach o mocy: 3,2; 6,4; 9,6; 12,8; 16 i 22,4 kW. Inwertery NIBE PVI, zawierają moduł EME 20 który umożliwia komunikację z pompą ciepła NIBE zwiększając jej wydajność, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca. Dzięki temu uzyskujemy jeszcze większe oszczędności i niemal zerowe rachunki za energię, a cały system NIBE można zdalnie monitorować przez Internet za pomocą witryny NIBE Uplink.

Dowiedz się więcej o systemach fotowoltaicznych NIBE tutaj.

Pobierz Katalog „Wielozadaniowe systemy z powietrznymi pompami ciepła NIBE”

Więcej szczegółowych informacji na www.nibe.pl