Elterm M. M. Kaszuba Sp. j.
86-200 Chełmno
ul. Przemysłowa 5

 

Elterm jest czołowym polskim producentem elektrycznych kotłów wodnych (jedno- i dwufunkcyjnych) oraz bogatego typoszeregu armatury hydraulicznej.

Przedsiębiorstwo Elterm powstało w 1992 roku z połączenia dwóch mniejszych podmiotów. Jesteśmy firmą rodzinną, produkujemy kilkadziesiąt tysięcy wysokiej jakości wyrobów rocznie, zatrudniamy kilkadziesiąt osób. Nasza doświadczona i dobrze wykwalifikowana kadra techniczna szybko realizuje nawet trudne, nietypowe i specjalne zamówienia, a pracownicy działu sprzedaży oraz serwisu naszej firmy udzielają bezpłatnych porad w zakresie techniki grzewczej. Z satysfakcją możemy pochwalić się także niemalże zerowym poziomem awaryjności naszych produktów.

W ostatnim czasie skupiliśmy nasze wysiłki głównie na rozwoju w obszarze armatury hydraulicznej, gdzie poza bardzo bogatym typoszeregiem sprzęgieł hydraulicznych oraz kompatybilnych z nimi rozdzielaczy do grup pompowych, do oferty trafiły kompaktowe wersje sprzęgło-kolektorów hydraulicznych, zewnętrzne wężownice schładzające, filtroodmulniki magnetyczne, grupy pompowe oraz rozbudowane, gotowe zestawy hydrauliczne. Specjalizujemy się także w produktach dedykowanych dla niskotemperaturowych źródeł ciepła (kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła) – przede wszystkim elektrycznych dogrzewaczach c.o. oraz wciąż rozbudowującym się typoszeregiem modułów hydraulicznych do pomp ciepła (hydroboksów).

Dzięki dynamicznemu rozwojowi firmy w ostatnich latach (potwierdzonemu po raz kolejny otrzymaniem w statuetek Gazel Biznesu, Diamentów Forbesa, Złotej Setki Pomorza i Kujaw) oraz poszerzeniu zakresu naszej działalności, staliśmy się obecni na wielu zagranicznych rynkach i współpracujemy ze stale rosnącą liczbą powszechnie znanych kontrahentów europejskich.

 

Firma Elterm od wielu lat propaguje rozwój polskiej tradycji kawaleryjskiej. Na skutek naszych zainteresowań powstał również pomysł na zmianę znaku firmowego, jak i nazewnictwa typoszeregu kotłów EKW, wśród których poza Ułanem przedstawionym na logo, znajdą Państwo Wachmistrza, Rotmistrza, Husarza, Hetmana, czy też bardziej rozbudowaną Baterię oraz Dywizję.

W ostatnim czasie uzyskaliśmy także prawo do posługiwania się znakiem drzewka Firm Rodzinnych - grupy zrzeszającej blisko 900 rodzinnych przedsiębiorstw. Symbol ten pojawiać się będzie w materiałach reklamowych, wzmacniając bardzo istotny naszym zdaniem przekaz: Tradycja, uczciwość, odpowiedzialność na pokolenia.

 

 

Elterm - producent urządzeń grzewczych oraz armatury hydraulicznej

Odpowiednie ogrzewanie budynków mieszkalnych i użytkowych jest podstawą utrzymania ich w dobrym stanie. W jaki sposób więc grzać, by zawsze było ciepło i bez awarii? Nie warto rzucać tego pytania w próżnię, w nadziei, że odpowiedź pojawi się sama. Lepiej od razu zapytać specjalistę i wybrać dobre urządzenia grzewcze. Jesteśmy sprawdzonym producentem urządzeń grzewczych oraz bogatego typoszeregu armatury hydraulicznej. W naszej ofercie znajdą Państwo elektryczne kotły grzewcze (elektryczne piece co) jedno - i dwufunkcyjne, armaturę hydrauliczną, a także praktyczne sterowniki do instalacji. Nie oferujemy tanich zamienników z krajów azjatyckich. Wszystkie produkty wytwarzane są w naszej firmie - z najlepszych materiałów i dzięki wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom.

Kotły elektryczne do ogrzewania - Elterm

Grzejemy z pasją, jak prawdziwa kawaleria. W naszej pracy i czasie wolnym kierujemy się umiłowaniem funkcjonalności i skuteczności. Nasze urządzenia są niezawodne i niepokonane - jak kawaleria. Każdy produkt (niezależnie, czy jest to kocioł elektryczny (piec elektryczny), ogrzewacz łazienkowy, regulator, czy sprzęgło hydrauliczne) powstaje przy zachowaniu rygorystycznych norm bezpieczeństwa, jest prosty w obsłudze i charakteryzuje się ciekawą stylistyką. O tym, że jesteśmy fachowcami, świadczy wielu zadowolonych klientów i kontrahentów, a także liczne certyfikaty nagrody zdobyte w prestiżowych konkursach i programach jakościowych. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem i dołączenia do grona naszych stałych klientów.

Ogrzewanie elektryczne zyskuje coraz więcej zwolenników. Kotły elektryczne są doskonałą alternatywą dla innego rodzaju urządzeń centralnego ogrzewania, takich jak kotły gazowe, kotły węglowe czy kotły olejowe. Piec elektryczny świetnie sprawdzi się szczególnie w nowoczesnym budynku pasywnym czy domu jednorodzinnym, w których zapotrzebowanie na energię cieplną nie jest zbyt wysokie. W takim budynku zastosowanie ogrzewania elektrycznego to najlepszy możliwy wybór spośród dostępnych rodzajów instalacji centralnego ogrzewania.

Sposób działania kotłów elektrycznych jest bardzo prosty. Wewnątrz kotłów elektrycznych znajduje się system grzałek – im jest ich więcej, tym większa jest moc urządzenia. Pozwala to także ustawiać temperaturę. Grzałki elektryczne to nic innego jak metalowe druty w osłonie wykonanej ze stali, miedzi lub mosiądzu. Osłona ta ma za zadanie chronić elektryczne grzałki przed kontaktem z wodą. Elektryczne grzałki włączają się kolejno, a więc moc pieca wzrasta w zależności od zapotrzebowania na ogrzewanie. Ułatwia to regulowanie temperatury i pozwala dostosować temperaturę w pomieszczeniach. System grzałek stanowi źródło ciepła w instalacji centralnego ogrzewania: odpowiada on za ogrzewanie wody, która następnie jest rozprowadzana po instalacji c.o, ogrzewając cały dom.

Elektryczne kotły to urządzenia wyjątkowo wydajne. Ich sprawność osiąga poziom 99,9%, co oznacza, że niemal nie marnują energii elektrycznej.

 

Lista produktów objętych programem Integris+2024