Unipak Polska Sp. z o.o.
ul. Gorzowska 9
65-127 Zielona Góra

 

Unipak A/S jest duńskim producentem szeregu artykułów chemiczno-technicznych dla branży instalacyjnej. Firma została założona 1942 w miejscowości Aarhus, położonej na Półwyspie Jutlandzkim. Pierwszym produktem firmy była pasta uszczelniająca UNIPAK. Pasta od początku okazała się wielkim sukcesem firmy i aż do lat osiemdziesiątych była głównym produktem firmy, a Dania największym rynkiem zbytu produktów oferowanych przez firmę Unipak A/S. Od tego czasu firma przeszła olbrzymią ewolucję i w chwili obecnej ponad 90% produkcji jest eksportowana. Jesteśmy reprezentowani na ponad 20 rynkach europejskich i azjatyckich.

Pasta uszczelniająca UNIPAK w dalszym ciągu jest „bestsellerem”, ale w międzyczasie nasza oferta została uzupełniona o spokrewnione produkty, między innymi: taśmy teflonowe, pakuły, pasty poślizgowe, materiały do lutowania, wykrywacze nieszczelności, taśmy klejące do otulin, kleje anaerobowe i wiele innych.

Aby sprostać wymaganiom polskiego rynku w roku 2002 otworzyliśmy w Zielonej Górze firmę Unipak Polska Sp. z o.o., która jest ”spółką-córką” firmy Unipak A/S. Unipak Polska uzyskał bardzo mocną pozycję na rynku krajowym i obecnie Polska jest największym rynkiem zbytu na produkty Unipaku. Aby sprostać coraz większym wymaganiom naszych klientów i czekających nas nowych wyzwań, wybudowaliśmy w 2006 roku nową, większą siedzibę firmy w Zielonej Górze przy ulicy Gorzowskiej 9, która następnie została rozbudowana w roku 2017.

Również Unipak A/S przeniósł się do nowej siedziby w miejscowości Galten położonej ok. 20 km na zachód od Aarhus. Nowa hala produkcyjna oraz nowe pomieszczenia magazynowe pozwolą nam znacznie zwiększyć ofertę i w jeszcze bardziej efektywny sposób obsługiwać naszych klientów. Robimy wszystko, aby Unipak A/S i Unipak Polska Sp. z o.o. były najchętniej wybieranymi dostawcami.