GEBO Technika International Sp. z o.o. 
ul. Okólna 45 
05-270 Marki k. Warszawy

 

Tradycja firmy GEBO sięga roku 1936, kiedy przyznano nam patent na uniwersalne żeliwne złączki  zaciskowe. Był to pierwszy krok w rozwoju firmy i podstawa wszystkiego co teraz widzimy. Przez te ponad 85 lat marka GEBO stała się synonimem jakości oraz oszczędności nie tylko pieniędzy, ale przede wszystkim czasu jaki potrzeba do naprawy sieci wodnych. 
  
Dzisiaj produkty GEBO stanowią nieodzowną część większości instalacji, zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Oferta GEBO umożliwia montaż oraz naprawę systemów rurowych w dużym zakresie zastosowań i materiałów, takich jak: stal, miedź, polietylen czy rury wielowarstwowe. 
  
W chwili obecnej w samej Polsce firma oferuje 13 różnych grup produktowych o szerokim spektrum rozmiarów i zastosowań. Produktami flagowymi w katalogu GEBO są uniwersalne żeliwne złączki zaciskowe GEBO Quick, obejmy remontowo-naprawcze GEBO Clamps, podwójnie ocynkowane żeliwne łączniki gwintowane GEBO Fittings oraz giętkie, karbowane rury ze stali nierdzewnej z grupy GEBO SuperVario. 
  
Nie znaczy to jednak, że reszta produktów nie cieszy się zbytnią popularnością. Wręcz przeciwnie, bardzo dużo instalatorów nie wyobraża sobie pracy z innymi zaworami niż GEBO Valves. Cenią oni sobie ich jakość oraz funkcjonalność. Podobnie jest ze złączkami ze stali nierdzewnej GEBO G316, łącznikami zaciskowymi z tworzywa sztucznego GEBO Plast czy innymi produktami. 
  
Warto wspomnieć również o towarach można by rzec z „wyższej półki”. Grupy produktowe takie jak multigebo czy minigebo, przy pierwszym poznaniu mogą odstraszyć klientów ceną. Lecz to, co oferują w zamian warte jest każdego grosza. W końcu kto nie chciałby za pomocą jednej złączki połączyć dwie rury wielowarstwowe innych producentów i to o różnych średnicach. Dzięki multigebo jest to możliwe. Natomiast dzięki minigebo można stworzyć odejście z bosej rury na gwint w miejscu, w którym nawet Special czy Quick nie byłby w stanie się zmieścić. 
  
Wszystko to to dosłownie mała część tego co oferuje producent. Wiadomo, że każdy rynek posiada swoje uwarunkowania. Dlatego GEBO stara się dopasować i rozwijać swoją ofertę do potrzeb klientów aby mogli oni cieszyć się życiem, nie martwiąc się cieknącą rurą. 
 

 

 

 

Uniwersalne złączki zaciskowe przeznaczone do łączenia odcinków instalacji wodnych wykonanych ze stali, stali czarnej lub PE. Dostępne w rozmiarach 1/2” - 2” dla rur ze stali, 20 - 63,5 mm dla rur stalowych czarnych, 20 - 63 mm dla rur PE. Wykonane z żeliwa ciągliwego. Korpusy i nakrętki cynkowane ogniowo (cynkowanie ogniowe, zgodnie z DIN EN 10242). Powierzchnie poddawane obróbce mechanicznej są cynkowane elektro galwanicznie. Ich montaż nie wymaga gwintowania ani spawania.

 

 

 

 

 

 

Obejmy przeznaczone do napraw dziur, pęknięć, miejsc porowatych, jak również do tworzenia dodatkowych odprowadzeń na rurach przewodzących wodę. Dostępne w rozmiarach od 3/8” do 4” w zależności od typu. Wykonane z żeliwa ciągliwego (typ DSK i ANB) oraz sferoidalnego (typ DS).

 

 

 

 

 

 

Łączniki i flansze zaciskowe żeliwne stosowane do naprawy istniejących rurociągów oraz wykonania nowych instalacji do takich mediów jak: woda, sprężone powietrze, olej (zgodnie z DIN 51603-1). Przeznaczone do ciągłej eksploatacji tworzą połączenie sztywne, tzn. są odporne na rozciąganie i ściskanie, wyrównują różnicę potencjałów rurociągu. Oszczędzają czas, ponieważ nie wymagają gwintowania ani spawania. Złączki dostępne w rozmiarach od 3/8” do 4” w zależności od typu.

 

 

 

 

 

Złączki gwintowane z żeliwa ciągliwego. Po zakończeniu procesu gwintowania, wszystkie złączki pokrywane są dodatkową warstwą ocynku, co skutkuje najlepszemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu, brakiem potrzeby stosowania olejów konserwujących oraz spełnia najwyższe standardy higieniczne. Dostępne w rozmiarach od 1/4” do 4” w zależności od typu.

 

 

 

 

 

 

Króćce stalowe gwintowane w wersji ocynkowanej i czarnej. Dostępne typy: dwustronnie gwintowane, z gwintem długim oraz gwintowane jednostronnie z końcem do spawania. Występują w rozmiarach od 3/8” do 4” w zależności od typu.

 

 

 

 

 

 

Złączki gwintowane, króćce i zawory kulowe ze stali nierdzewnej. Wykonane ze stali nierdzewnej typu 1.4408 oraz typu 1.4404 (AISI 316L). Przeznaczone do stosowania w instalacjach: wodnych, wody przeznaczonej do spożycia i substancjach chemicznych. Posiadają wysoką odporność na korozję i substancje żrące (kwasy). Dostępne w rozmiarach od 1/8” do 4” w zależności od typu.

  

 


 

 

 

Linia produktów do połączeń hydraulicznych z wykorzystaniem rur ze stali nierdzewnej GEBO. przeznaczona do instalacji wodnych; stal nierdzewna typ 1.4404 (AISI 316L) jest niezwykle odporna na korozję, działanie glikolu i agresywne środowisko chemiczne i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Dzięki swej sprężystości rura jest bardzo dobrze formowalna co ułatwia montaż w tzw. „trudnych warunkach”. Ma również szerokie zastosowanie do przyłączenia z instalacją: kotłów, piecy, pomp ciepła, zasobników, wymienników, klimatyzacji, układów solarnych itp.

 

 

  

 

 


Mosiężne złączki gwintowane. Posiadają gwinty zewnętrzne z radełkowaniem do 1 ½”. Wykonane ze stopów miedzi CW617N. Dostępne w rozmiarach od 1/4” do 4”. Przeznaczone do stosowania w instalacjach wodnych i sprężonego powietrza.

  

 

 

 

 

 

Mosiężne złączki zaciskowe i obejmy remontowo-naprawcze do rur miedzianych. Złączki zaciskowe występują w wersji z gwintem zewnętrznym oraz z zaciskiem z obu stron dla rur w rozmiarze 15 – 54 mm. Obejmy dostępne są w wersji naprawczej oraz remontowo-naprawczej z odejściem z gwintem wewnętrznym, dla rozmiarów rur 10 – 70 mm. Produkty z grupy Brass przeznaczone są do stosowania w instalacjach wodnych (w tym wody pitnej) oraz grzewczych.

  

 

 

 

 

 

Mosiężne zawory odcinające-grzybkowe i zawory antyskażeniowy. Występują w trzech typach. Zawór 1603 to antyskażeniowy zawór zwrotny z możliwością nadzoru. Zawór 1501, skośny odcinający z niewznoszącym trzpieniem. Zawór 1300 to przelotowy, grzybkowy, zawór zaporowy przeznaczony do odcinania medium w instalacji. Nie służy do dławienia i regulacji.

  

 

 

 

 

 

Łączniki zaciskowe i siodła z tworzywa sztucznego. Dostępne w szerokiej gamie typów i średnicach od 16 mm do 110 mm, wykonane z Polipropylenu, przeznaczone do instalacji wodnych w tym wody pitnej.

  

 

 

 

 

 

Opaski naprawcze ze stali nierdzewnej do uszczelniania otworów, pęknięć i porowatych miejsc w różnych typach rur. Wszystkie produkty opatrzone symbolem „easy” wyposażone są w funkcję easygrip (łatwego chwytu). Funkcja ta w znacznym stopniu ułatwia instalację opasek ze stali nierdzewnej oraz zdecydowanie skraca czas ich montażu.

 

 

 

 

 

 

Odpływy podłogowe dostępne w wersjach punktowych i liniowych. Przeznaczone do instalacji wodnych, w szerokiej gamie typów i rozmiarach od 300 mm do 1000 mm długości. W ofercie produktowej można znaleźć wersję SMART, która posiada dodatkową membranę oraz piaskowaną powłokę (SandGrip) dla lepszej przyczepności.